Cesta:

  • Co byste měli vědět

Co byste měli vědět

Investiční životní pojištění je produkt, při jehož sjednání se vyplatí poradit se s odborníkem. Nad čím byste se měli zamyslet než smlouvu uzavřete?

family on the couch

Životní pojištění je vhodné zejména pro ty, pro které by změna zdravotního stavu znamenala výraznou finanční zátěž rodiny nebo blízkých. Proto je pojištění často nezbytné pro osoby s hypotékou nebo jinými životními závazky. Součástí investičního životního pojištění je i možnost tvorby finanční rezervy, kterou budete potřebovat za delší čas a jejíž hodnotu vám v případě, že se dožijete stanoveného věku, nebo v případě, že tuto smlouvu předčasně ukončíte, vyplatí pojišťovna.

1. Koho a co chránit?

Myslete na životní pojištění jako na finanční pojistku vaší rodiny zejména pro případ, že nebudete schopni své blízké zajistit.

2. Co řešit?

Představte si nepříznivé situace, které by vás mohly v životě potkat, a určete si, které by měly být pokryty výplatou plnění ze strany pojišťovny.

3. Můžu dělat změny?

Pokaždé když se změní vaše životní situace, tak máte možnost upravit si své životní pojištění na míru, např. pokud se vám narodí dítě. Je dobré si alespoň 1x ročně zkontrolovat, jestli je pojištění nastavené správně, tedy podle vašich potřeb.

4. Kdy začít?

Správný čas, kdy začít myslet na životní pojištění, je před významnými událostmi, které ovlivní váš život, jako jsou děti, manželství nebo koupě domu.

5. Kolik peněz potřebuji?

Máte možnost si sami definovat, kolik by vám měla pojišťovna vyplácet v případě nepříznivé události a jak dlouho.

6. Jak uchovám hodnotu svých prostředků?

Investujte pouze tehdy, pokud jste si jisti, že jste pochopili všechna rizika spojená s vaší investicí. Pokud nemáte s investováním zkušenosti, nechte si poradit od odborníků.

7. Jak velké riziko snesu?

Způsob investování volte podle své aktuální životní situace. V určité fázi vám třeba vyhovuje vyšší míra rizika, ale pokud se blíží odchod do důchodu, je lépe investovat konzervativně.

8. Kolik mě to bude stát?

Je dobré neustále sledovat, které náklady jsou spojené s vaším životním pojištěním a jakým způsobem ovlivní hodnotu vaší finanční rezervy.

Stáhněte si PDF s podrobnostmi.

Aktualizováno února 13, 2015